Gen F

Join onze community en krijg extra toegang tot artikelen, deel jouw verhaal & ...
assisen
© Play4

‘Er is veel gebeurd dat we niet mogen weten’, klinkt het bij de procureur.

PREVIEW: het startpleidooi in ‘Assisen’ geeft ons een eerste blik op ‘De Internaatmoord’

Evi Van Houdt

Het derde seizoen van fictiereeks ‘Assisen’ gaat dinsdagavond 8 april van start. In ‘De Internaatmoord’ mag tv-kijkend Vlaanderen opnieuw oordelen over de schuld óf onschuld van de beklaagden. Play4 lost nu het startpleidooi van de procureur, waardoor we een eerste blik krijgen op wat er nu net gebeurd is.

‘In de nacht van 29 op 30 juni 2022 is er veel gebeurd’, opent procureur Anna Senden (vertolkt door An Miller) haar openingspleidooi. ‘Er is veel gebeurd dat we niet weten. Veel gebeurd dat we blijkbaar niet mógen weten. We mogen het niet weten omdat het resultaat van die nacht was dat er een leven werd beëindigd.’

Wat we wel weten, is dat er vijf scholieren verdacht worden van moord op hun klasgenoot. Misschien niet met voorbedachte rade, maar ze hebben er wel alles aan gedaan om hun mogelijke sporen uit te wissen. Ook weten we zeker dat er drank én drugs in het spel waren. Maar wat we niet weten, is wát er net gebeurd is, en waarom.

Volksjury

Net als in de vorige seizoenen, kunnen de kijkers thuis ‘Assisen’ zeven weken lang volgen, alsof ze mee in de rechtszaal zitten. Gedurende elke aflevering krijgen ze extra bewijs voorgelegd en proberen de advocaten hen van hun gelijk te overhalen.

Uiteindelijk is het aan de kijkers thuis om te bepalen wie er al dan niet schuldig is, door te stemmen via GoPlay. Tijdens de achtste en laatste aflevering wordt ook in dit derde seizoen van de interactieve fictiereeks duidelijk of de volksjury het bij het rechte eind had in hun oordeel.

‘Assisen’ is vanaf dinsdag 8 april wekelijks om 21u15 te zien op Play4 en via GoPlay.

Lees ook:

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content

' ' ' '