![kim van oncen](https://img.static-rmg.be/a/view/q75/w962/h503/f54.00,31.00/7007814/kim-van-oncen-uitstrijkje-jpg.jpg)
‘Ze hebben na mijn uitstrijkje gezien dat ik in het voorstadium zat van baarmoederhalskanker’, vertelt de actrice.
ZIEN: Kim Van Oncen openhartig over het belang van uitstrijkjes in ‘De Tafel van Gert’
In ‘De Tafel Van Gert’ was gisteren onder anderen ‘Thuis’-actrice Kim Van Oncen te gast. Wanneer het over HPV (humaan papillomavirus) gaat, doet de actrice een opvallend verhaal uit de doeken: ‘Vlak voor mijn derde zwangerschap hebben ze gezien dat ik in het voorstadium van baarmoederhalskanker zat.’
Op 4 februari is het Wereldkankerdag. Er werd dan ook in veel programma’s even bij stilgestaan, zo ook in ‘De Tafel van Gert. Wanneer Gert aan gast Kim Van Oncen vraagt of ze zich ooit heeft laten testen op HPV, – een virus dat onbehandeld zou kunnen leiden tot baarmoederhalskanker – vertelt de actrice openhartig dat ze zelf in die situatie gezeten heeft.
‘Vlak voor onze derde zwangerschap werd ik getest en bleef ik in het voorstadium van baarmoederhalskanker te zitten’, klinkt het bij Kim Van Oncen. ‘Omdat we nog een kinderwens hadden, werd er een baarmoederbesparende operatie gedaan.’ Al bleek die operatie dus wel nodig te zijn om te zorgen dat de actrice zelf niet ziek zou worden.
‘Daarom wil ik dit moment ook nemen: laat dat uitstrijkje nemen!’, sluit Kim af. ‘Het is allemaal niet zo erg en je kan er zoveel leed mee besparen!’
Je bekijkt ‘De Tafel van Gert’ van maandag- tot en met donderdagavond om 20u op Play4 en via GoPlay.
Lees ook:
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier