Gen F

© Shutterstock

ZIEN: dit is de duurste handtas die ooit werd verkocht op een veiling

Laura Vansweevelt
Laura Vansweevelt Web- en reportagejournalist
Er zijn zo van die handtassen waar wachtlijsten voor bestaan omdat ze zo exclusief zijn. De Birkin van het Franse modehuis Hermès is er zo eentje. Gisteren werd een zeldzaam exemplaar van de designer bag verkocht op een veiling in Hong Kong, en wij vielen nét niet van onze stoel toen we hoorden hoeveel geld ervoor werd neergeteld.

Voordat de veiling van start ging, had Christie’s geschat dat de witte-asgrijze Birkin in krokodillenleer verkocht zou worden voor een bedrag tussen de 193.000 dollar (172.000 euro) en de 258.000 dollar (230.000 euro)

Het veilinghuis had echter nooit verwacht dat de designer bag van het Franse luxelabel Hermès – bezet met honderden diamanten en witgouden gespen van 18 karaat – onder de hamer zou gaan voor het astronomische bedrag van 380.000 dollar (338.000 euro). Oftewel: de prijs van een huis. Sterker nog: de veiling van de tas, genoemd naar het Britse stijlicoon Jane Birkin, zou op minder dan een kwartier geklonken zijn. De koper was dus duidelijk zeker van z’n stuk.

De Birkin verbreekt hiermee het record van de duurste handtas die ooit op een veiling werd verkocht. Vorig jaar veilde Christie’s een bijna identieke tas van Hermès voor 300.168 dollar (268.000 euro), ook in Hong Kong

Van deze zeldzame Birkin worden per jaar maximaal twee exemplaren gemaakt. Hij kreeg de naam ‘Himalaya’ mee, omdat het parelwitte gedeelte doet denken aan de besneeuwde bergtoppen in het Aziatische gebergte.
Bron: AP

Lees ook:

De inhoud op deze pagina wordt momenteel geblokkeerd om jouw cookie-keuzes te respecteren. Klik hier om jouw cookie-voorkeuren aan te passen en de inhoud te bekijken.
Je kan jouw keuzes op elk moment wijzigen door onderaan de site op "Cookie-instellingen" te klikken."

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content

' ' ' '